המגיפה האמיתית

ביוני 2019 אובחנתי עם סרטן. היו כמה חודשים לפני כן שהגוף שלי הפסיק לתפקד, יצא מכלל פעולה. ולמעשה איבחנו שיש לי מיאלומה נפוצה ועמילואידוזיס, זה סרטן של מח העצם, סרטן של הדם. מייד אשפזו אותי לכמה שבועות והתחילו טיפולים (כימו, ביולוגי ועוד). אני אמנם מגיעה מעולם הרפואה ההוליסטית (אני מרפאה ברפואה סינית ועוד דרכים שרכשתי במהלך השנים), אבל מה שהציל אותי, ממש, לא as a figure of speech, היה הטיפולים שהחזירו אותי לחיים והעמידו אותי על הרגליים. מאז אני בטיפולים,ואני במצב יציב וטוב, למעשה הצליחו, עם הפיתוחים של השנים האחרונות, להפוך את המחלה הזו לכרונית. כלומר אני לא הולכת למות ממנה עכשיו, אלא לומדת לחיות עם אורחי הקבע החדשים שלי. אני מרגישה ברת מזל שזה כזה סוג של סרטן, ולא כזה שאני צריכה להיפרד מהילדים שלי ולכתוב להם מכתבים שיפתחו בכל מיני נקודות מרגשות בחיים. אני בבית, לא חזרתי לעבוד כי כמו שכבר כתבתי כאן, לא  הרגשתי שאני יכולה לגייס את הפציאנצה המתאימה להתלבט עם לקוחה שעה על האריח של האמבטיה (יותר אולי לתת אותו בראש למישהו), עם זאת יש לי המון ידע על איך לעשות עיצוב טוב בפשטות, בקלילות ובהנאה בדרך רכה ואיטית. וזאת עוד נקודה שבזכותה התחלתי לכתוב כאן.

השבוע הייתי בלוויה ובשבעה של חברה, היא גם חלתה בסרטן, the reall plague, ניסתה לטפל באמצעים טבעיים תקופה ארוכה, בליווי של רופא שדוגל בתוספים ותזונה, רקחה שמן ריק סימפסון ועוד. לא צלח. היא נפטרה ביום שבת. ביום ראשון הייתה הלוויה, בבית העלמין בקיסריה, היה סגרירי ועצוב מאד, השמיים חיכו עד שסיימנו את הטקס ורק אחרי שאמא שלה, מוכת יגון וקורעת לב, נסעה הבייתה. ואז! נפתחו ארובות השמיים, מטח גשם התחיל לרדת ואיתו קשתות בכל מיני גדלים, מופיעות על האקליפטוסים ובשמיים. זה היה כזה מופע מרגש, חגיגה של עצמת הטבע ויופיו. בול מתאים למאיה ללכת בכזו מסיבה.

במידה ואתם מתמודדים עם מחלה או מישהו קרוב לכם חולה, ליבי אתכם ואני כאן להתייעצויות, גם בקשר לזה יש לי המון מידע ודרכים לתמיכה בך ובאדם שחולה. מוזמן לפנות אליי בפרטי.

ימים טובים שיהיו 

ZEPO